It's easy with us

Статистика


Онлайн всего: 72
Гостей: 72
Пользователей: 0ИЦ BoBines

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Бухгалтерський облік » Бухгалтерський облік

Сутність вимірювання та види вимірників
Одним із принципів бухгал-терського обліку є вимірювання усіх господарських фак-тів у натуральному (речовому або трудовому) і вартіс-ному вимірниках. При цьому
характеристика господарських фактів у бухгалтерському обліку вивчається у тісному взаємозв’язку натуральних і вартісних ви-
мірників.
Натуральні вимірники — це вимірники маси, об’єму (обсягу), площі, потужності, що прийняті в народному господарстві, з допомогою яких обчислюється кількість наявних у господарстві матеріальних цінностей. Викори-стання тих чи інших натуральних вимірників залежить від особливостей обліковуваних об’єктів господарюван-ня. Так, тверде паливо вимірюється в тоннах, дереви-на — у кубічних метрах, урожай — у центнерах (або тон-нах), молоко — у літрах і т. ін.
У деяких випадках застосовуються комбіновані нату-ральні вимірники. Наприклад, роботу автотранспорту ви-мірюють у тонно-кілометрах.
Натуральні вимірники відображують обліковувані об’єкти не лише кількісно, а й якісно. Наприклад, сорт (перший, другий, вищий тощо), вміст корисних речовин (дегустація цукру в цукровому буряку, олійність).
Трудові вимірники — це вимірники людської праці. Їх виражають в одиницях часу — днях, годинах, хвили-нах. Цей вимірник має велике значення в оцінці еконо-мічного аспекту виробництва. Користуючись ним, визна-чають продуктивність праці, її інтенсивність, а обліковують також кількість витраченої на виконання роботи праці.
Трудовий вимірник є різновидом натурального.
Грошовий вимірник — це вимірник вартості. У кож-ному господарстві застосовують передусім грошовий ви-мірник своєї країни. Крім того, можуть використовува-ти, особливо на спільних підприємствах, грошові одиниці інших країн.
Грошовий вимірник зумовлений існуванням вартості та ринкових відносин. На ньому ґрунтується метод оці-нювання та калькулювання. Основним мірилом грошової оцінки є ціна.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Сутність вимірювання та види вимірників» з дисципліни «Бухгалтерський облік»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Факторинг
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПЛАНУВАННЯ ПРОДУКТУ
Поточний стан об'єкту «Укриття» на ЧАЕС
БАНКІВСЬКА СИСТЕМА: СУТНІСТЬ, ПРИНЦИПИ ПОБУДОВИ ТА ФУНКЦІЇ. ОСОБЛ...
ВАЛЮТНИЙ РИНОК. ВИДИ ОПЕРАЦІЙ НА ВАЛЮТНОМУ РИНКУ


Категорія: Бухгалтерський облік | Додав: koljan (27.02.2011)
Переглядів: 839 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
BoBines