It's easy with us

Статистика


Онлайн всего: 71
Гостей: 71
Пользователей: 0ИЦ BoBines

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Фінанси » Фінансова діяльність субєктів господарювання

ФАКТОРИНГ
Досить часто підприємства вдаються до використання так званих субститутів кредиту. Одним з таких субститутів є факто-ринг, який можна трактувати як спосіб короткострокового фінан-сування діяльності підприємства. За визначенням, факторинг — це продаж дебіторської заборгованості на користь фінансового посередника (факторингової компанії чи банку). Зміст операції факторингу зводиться до переуступки першим кредитором прав вимоги боргу третьої особи другому кредитору (фактору) з попе-редньою або наступною компенсацією вартості такого боргу першому кредитору. На основі договору про проведення розра-хункових операцій через факторинг банк, наприклад, може при-дбати у підприємства-продавця право вимоги за поставлені това-ри та надані послуги, строки сплати за які минули (прострочена дебіторська заборгованість) або по поточних розрахунках.
До найважливіших функцій факторингу належать:
• функція фінансування та кредитування: підприємства усту-пають право на одержання грошових засобів згідно з платіжними документами на поставлену продукцію в обмін на негайне одер-жання основної суми дебіторської заборгованості (за вирахуван-ням комісійної винагороди факторинговій фірмі);
• функція покриття ризику (Delkredere): ризик неповернення кредиторської заборгованості переходить до фактора;
• функція управління дебіторською заборгованістю: вся робота зі стягнення заборгованості переходить до компетенції фактора.
Розмір винагороди по факторингових операціях залежить від ризиковості операції, діючої процентної ставки та строків на-стання платежу. Перед укладанням угоди фактор перевіряє кре-дитоспроможність боржника. За відсутності прямих фінансових відносин між боржником та фактором оцінка кредитоспромож-ності здійснюється з використання непрямої інформації, а також інформації, наданої кредитними інститутами, які обслуговують боржника.
Законодавство зобов’язує кредитора повідомити боржника про поступку вимоги і при цьому не вимагає надання останньому угоди між початковим кредитором і фактором про поступку ви-моги. Проте, якщо новий кредитор звертається з претензією і по-зовом до боржника, він повинен надати докази того, що саме йо-му першопочатковий кредитор уступив вимогу. Таким доказом є письмова угода між ним і початковим кредитором про поступку вимоги.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «ФАКТОРИНГ» з дисципліни «Фінансова діяльність субєктів господарювання»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: ПРОПОЗИЦІЯ ГРОШЕЙ
Мета аудиту — перевірити правильність визначення податку з реклам...
Системи передачі даних
Задача о двух лодках
МОДЕЛЬ ГРОШОВОГО ОБОРОТУ. ГРОШОВІ ПОТОКИ ТА ЇХ БАЛАН-СУВАННЯ


Категорія: Фінансова діяльність субєктів господарювання | Додав: koljan (24.02.2011)
Переглядів: 793 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
BoBines