It's easy with us

Статистика


Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0ИЦ BoBines

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Філософські науки » Енциклопедія постмодернізму

Франк, Манфред
Франк, Манфред (Frank, Manfred)
Hap. 1945 p., Німеччина.
Філософ і теоретик герменевтики
Разом із Юрґеном Габермасом сучасний німецький філософ і дослідник літератури Манфред Франк був найважливішою постаттю серед тих, які визначали ідентичність німецької теорії з кінця 1970-х pp. Заанґажованість Франка в постмодерністське мислення складна і суперечлива. Франк коротко згадує про "Condition postmoderne" ("Постмодерні умови") Франсуа Ліотара у своїй п'ятій лекції циклу "Що таке структуралізм?". Звертаючись до Ліотара, Франк має намір прояснити історичні та філософські передумови, які лежать за неострукту-ралістськими припущеннями про відкриті структури та нерепрезентаційний контекст мови. Він дивиться на теорію Ліотара як на спробу переосмислити поняття історії та їхні легітимні функції з антиуніверсалістської перспективи. Хоча Франк і критикує Ліотара за відсутність конкретності та неспроможність сформулювати стабільні альтернативи до сучасних умов, він шанує ту незгоду з кількома способами мислення, які панують у сучасному суспільстві, що знайшла свій вираз у мисленні Ліотара.
Десь між німецькою публікацією книжки "Що таке неоструктуралізм?" (1983) та наступним текстом Франка, який має стосунок до постмодернізму, есе "Нездатність індивідуальності йти назад. Роздуми з приводу суб'єкта, особи та індивіда і їхньої проголошеної "постмодернізмом" смерті" (1986), у мисленні Франка відбулася важлива зміна. З посередника між французькою та німецькою теорією, який наголошував на взаємній важливості обох традицій, Франк перетворився на переконаного оборонця німецької традиції, ставлячи під сумнів леґітимність постструктуралістського/пост-модерністського руху взагалі (зверніть увагу на лапки, в які взято слово "постмодернізм" у назві його есе, опублікованого 1986 p.). Втім, його аргументи досі залишаються тими самими. Франк вірить у те, що суб'єкт повинен відігравати визначальну роль у застосуванні мови (мова не говорить сама, а говориться суб'єктом) і що мовні акти, принаймні до деякої міри, "індивідуальні"; це означає, що їх не можна повністю зрозуміти лише на основі їхньої глибинної структури. Якщо Франк користувався цими ж аргументами й раніше, то чим пояснити зміну в його настроях, що сталася в 1983—1986 pp.? Біля витоків Франкового невдоволення постмодернізмом цілком могли бути політичні уподобання, подібні до уподобань Габермаса, чий головний внесок у дискусію навколо постмодернізму був опублікований 1985 р. під назвою "Філософський дискурс сучасності".
У своєму опублікованому 1992 р. есе "Філософські роздуми про параноїчно-критичний метод" Франк нападає на екстремізм неострук-туралізму, що знаходить вияв у цілковитому нехтуванні ним раціонального розуму, та на політичні наслідки такої його позиції: "Старий колоніальний володар Розум був вигнаний із країни, і на його місце прийшов їді Амін Дада" (Frank, 1994: 143). Після свого розриву з не-оструктуралізмом Франк, як і Габермас, в останні роки змістив фокус своїх філософських інтересів, зацікавившись англосаксонською аналітичною філософією.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Франк, Манфред» з дисципліни «Енциклопедія постмодернізму»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Аудит реалізації сільськогосподарської продукції
МАРКЕТИНГОВЕ РОЗУМІННЯ ТОВАРУ
МОНЕТИЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОГО ДЕФІЦИТУ ТА ВАЛОВОГО ВНУТРІШНЬОГО ПРОДУКТУ...
Збір за видачу дозволу на розміщення об’єктів торгівлі та сфери п...
Аудит оподаткування суб’єктів малого підприємства за спрощеною си...


Категорія: Енциклопедія постмодернізму | Додав: koljan (11.12.2011)
Переглядів: 868 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
BoBines

www.ry-diplomer.com

микрокапельный полив

バイアグラ 価格