It's easy with us

Статистика


Онлайн всего: 39
Гостей: 39
Пользователей: 0ИЦ BoBines

Реферати статті публікації

Пошук по сайту

 

Пошук по сайту

Головна » Реферати та статті » Психологія » Фізіологія і психологія праці

Суть виробничої вправи та стадії її розвитку
Трудові навички формуються в процесі ви-робничих вправ — цілеспрямованого систематичного повторення діяльності з метою підвищення її якості.
З фізіологічного погляду виробнича вправа являє собою процес пристосування і відповідної зміни фізіологічних функ-цій організму людини для найбільш ефективного виконання конкретної роботи. У процесі вправ по мірі формування трудових навичок відбувається нарощування сили і визначаються способи її найраціональнішого використання, досягається зменшення енерге-тичних затрат на виконання операції. Вправи є дієвим засобом розвитку резервів організму, методом удосконалення діяльності.
У процесі вправ встановлюється злагоджена взаємодія між центральною нервовою системою, рецепторами, серцево-судинною та іншими системами організму, оскільки на початкових етапах має місце неузгодженість в їх роботі, різна лабільність окремих ланок функціональної системи.
Узгодження ритмів забезпечується за рахунок адаптації фізіо-логічних систем, їх здатності змінювати свої характеристики в процесі роботи. Завдяки погодженню лабільності компонентів функціональної системи засвоюється ритм.
М. І. Виноградов встановив три стадії в розвитку виробничої вправи.
Перша початкова стадія вправи характеризується дискоорди-нацією рухової системи, невідповідністю лабільностей центральної і периферійної ланок, широкою іррадіацією збудження, що призво-дить до зайвих рухів. Виразна індукція гальмування з рухового ана-лізатора на інші області кори головного мозку зумовлює невизначе-ність, нерішучість при виконанні роботи, а деколи і припинення її.
Друга стадія вправи характеризується поступовим підвищен-ням працездатності і встановленням її на достатньо високому рі-вні, закріпленням трудових навичок, концентрацією збудження в спеціальних нервових центрах і формуванням домінанти. Трудові дії стають більш чіткими, швидкими, економними при помірному напруженні вегетативних органів.
Третя стадія виробничої вправи характеризується стійкою працездатністю на високому рівні, формуванням робочого дина-мічного стереотипу, автоматизацією трудових навичок. Система рефлексів, які становлять трудову операцію, відтворюється на один подразник цієї системи, участь кори головного мозку реалі-зується в функціях контролю і оцінки діяльності.

Ви переглядаєте статтю (реферат): «Суть виробничої вправи та стадії її розвитку» з дисципліни «Фізіологія і психологія праці»

Заказать диплом курсовую реферат
Реферати та публікації на інші теми: Цифрові системи передачі даних
Аудит виробництва продукції у тваринництві. Мета і завдання аудит...
РОЗРАХУНКИ В ІНВЕСТИЦІЙНІЙ СФЕРІ
Аналогові стільникові мережі
РОЛЬ ТЕХНІЧНОЇ ЕСТЕТИКИ ТА ЕРГОНОМІКИ В ПІДВИЩЕННІ КОНКУРЕНТОСПРО...


Категорія: Фізіологія і психологія праці | Додав: koljan (20.04.2011)
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Онлайн замовлення

Заказать диплом курсовую реферат

Інші проекти
BoBines

www.topobzor.info

www.top-obzor.com/obzor-moto-g4-drugoj-g/